Wywóz mebli – co zrobić ze starymi meblami?

Praktycznie każda osoba, która dokonywała w swoim życiu remontu mieszkania, stanęła przed dylematem odnośnie utylizacji starych mebli. Jeszcze kilkanaście lat temu, pozbycie się ich nie byłoby żadnym problemem, jednak aktualnie rynek jest nasycony, dlatego umeblowania nie cieszą się zbyt obszernym rynkiem zbytu. Z tego względu, warto dowiedzieć się w jaki sposób można łatwo i legalnie pozbyć się starych mebli.

Wyrzucenie ich do śmieci

Jeżeli meble są stare, zniszczone i nie nadają się do dalszego użytku, wówczas najlepszym wyjściem jest wyrzucenie ich do odpadów. Jednak ze względu na ich gabaryty, umieszczenie ich w osiedlowym śmietniku jest nielegalne i grozi nałożeniem na sprawce mandatu. Z tego tytułu firmy zajmujące się wywozem śmieci w obrębie danego obszaru, oferuje odbiór śmieci wielkogabarytowych. Po wcześniejszym ustaleniu terminu, pracownicy odbierają od nas stare meble i wywożą je w miejsce utylizacji. Jednak taki proceder ma swoje ograniczenia, w większości wspólnot mieszkaniowych, bezpłatnie można z niej skorzystać jedynie 1/2 razy w roku. Każdy kolejny odbiór tego typu śmieci, wiąże się z dodatkową opłatą.

Zalegające meble można również wywieźć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, ich listę wraz z adresami można bez problemu znaleźć w internecie. Takie miejsca przyjmują odpady wielkogabarytowe w stałych, określonych godzinach, dzięki czemu oddanie starych mebli nie wymaga wcześniejszej zapowiedzi.

Utylizacja starych mebli za pośrednictwem firmy zewnętrznej

Skorzystanie z usług firmy EkoBus, oferującej wywóz mebli w Warszawie sprawdzi się szczególnie w przypadku posiadania ich w dużej ilości. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w tym temacie, zapewniają odbiór oraz wyniesienie mebli z mieszkania klienta. Umeblowania które nie nadają się do dalszego użytku, są wywożone przez pracowników w odpowiednie miejsce i utylizowane z zachowaniem wszelkich norm ekologicznych.

Niewątpliwym atutem tego rozwiązanie jest fakt, że nie trzeba martwic się o zorganizowanie transportu dla mebli. W przypadku mieszkań zlokalizowanych na wyższych piętrach bez windy, również problem z wynoszeniem umeblowania z budynku zostaje rozwiązany.

Sprzedaż prywatnie lub poprzez dedykowaną firmę

Dla mebli które są w dobrym stanie i nadają się do dalszej eksploatacji, można łatwo zaoferować drugie życie. W ostatnich latach dość dużą popularnością cieszy się sprzedaż i kupno rzeczy z drugiej ręki, dlatego warto rozważyć ich sprzedaż. Można sprzedać je za pośrednictwem portali internetowych, generuje to pewne problemy, zwłaszcza logistyczne wynikające z konieczności przetransportowania umeblowania, które jest przeważnie ciężkie i nieporęczne.

Z tego powodu, wiele osób decyduje się na sprzedaż swoich mebli firmom, które specjalizują się w renowacji i ponownym wprowadzeniu na rynek używanych mebli. To dobry sposób na pozbycie się ich, pozwala zaoszczędzić czas, a niejednokrotnie – również wiele nerwów. Sprawdzi się szczególnie w przypadku osób które nie mają czasu lub chęci zająć się ich sprzedażą prywatnie, a równocześnie zależy im na pozbyciu się starych mebli w jak najoptymalniejszy sposób. Firma zapewnia szybki odbiór w dogodnym dla klienta terminie oraz wyniesienie ich z mieszkania.