Wycieczka na naukę gry w golfa do Wawy

Wybrałam się na golfa. Tak – od zawsze chciałam to zrobić, dlatego kiedy tylko nadarzyła się okazja, nie omieszkałam z niej skorzystać. Tym bardziej, że pola golfowe na które to się wybrałam (Sobienie Królewskie Golf & Country Club) to miejsce przyjazne dla zwierząt, a ja koniecznie chciałam żeby w trakcie nauki towarzyszył mi Ametyst i udało się! Zanim jednak tam się znalazłam idąc za wskazówkami bardziej doświadczonych w tym temacie znajomych wybrałam się do sklepu golfhelp na tak zwany fitting, a mówiąc dokładniej (bo zakładam, że nie wszyscy są tacy doświadczeni, jak moi znajomi) – na miejscu dobrano dla mnie idealny kij, kij idealnie dopasowany do mojej osoby. Na początku wydawało mi się to zbyteczne i dziwne, ale całe szczęście dałam się przekonać, bo później, już w czasie gry zrozumiałam jak takie idealne dopasowanie jest ważne. Dla zielonych:  zobaczcie jak dużo jest rodzajów kijów golfowych.

Golf początkującego

Jedno jest pewne – gra w golfa dla początkujących może wydawać się bardzo kłopotliwa i frustrująca. Na polach można zobaczyć masę ludzi chcących nauczyć się na raz tysięcy różnych rzeczy – ale najważniejsze jest – zacząć od podstaw! Ja miałam szczęście, bo trafiłam na mądrych ludzi, dlatego mam zamiar w dzisiejszym wpisie podzielić się nieco tą wiedzą dla początkujących.

Przede wszystkim: za każdym razem, gdy ktoś powie ci że to zbyt skomplikowane i zagmatwane, zignoruj go! Gra na polu golfowym naprawdę jest bardzo przyjemna. Jest to nieoceniona wskazówka golfa dla początkujących – podejdź do tego na luzie i baw się dobrze, tak jak ja z Ametystem. Wiem, istnieją dosłownie setki źródeł pełnych porad i wskazówek na temat golfa i każdy sądzi, że jego wskazówki dla początkujących są najlepsze. Oznacza to, że będzie można natknąć się wielu graczy, które dadzą Ci różniące się porady na temat najlepszego sposobu na to czy tamto, ponieważ wszyscy oni zdobyli informacje z zupełnie innych źródeł. Wskazówka z mojej strony? Weź pod rozwagę tylko porady pochodzące od graczy, którzy grają na poziomie, który chcesz osiągnąć. Jeśli nie chcesz grać tak jak ktoś tam, nie rób tego, co mówi.

Zacznij od podstaw! Już wiesz, że najważniejsze jest znalezienie odpowiedniego pola i idealne dopasowanie kija. Podchodząc do tego w ten sposób bez względu na to, co będzie się działo dalej wiesz, że masz dobrą fundamentalną podstawę. W ramach nauki gry w golfa dla początkujących, najważniejsze jest to, by opanować prosty i podstawowy swing od samego początku. Bez żadnych udziwnień.

Ja tak zrobiłam – bawiłam się doskonale i już razem z Ametystem planujemy kolejną wyprawę na pole golfowe. Podejrzewam, że znów trafimy do Sobienie Królewskie Golf & Country Club, bowiem bardzo nam się tam podobało – uprzejmi ludzie, super atmosfera, idealne warunki do gry. Po co więc szukać dalej, skoro już znalazłam wszystko,co mi się podoba? Też znajdziesz takie swoje pole – miejsce do golfa, powodzenia!

Zapisz

Zapisz


Warning: Illegal string offset 'share_counts' in /home/klient.dhosting.pl/grafpa/petsitter-krakow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-social-buttons/simple-social-buttons.php on line 477