Wycieczka do zoo

Amestyst w zooZ wakacyjnym urlopem jest tak, że albo się na niego bardzo czeka, albo już niestety mile wspomina.  Dobra informacja jest jednak taka, że dla większości z nas pozostają jeszcze wolne od pracy, ciepłe lipcowe weekendy. Jak spędzić gorąco zapowiadającą się sobotę lub niedzielę? Pomysłów z pewnością nie brakuje, jednak wizyta w ostrawskim ogrodzie zoologicznym to zdecydowanie jedna z najbardziej atrakcyjnych opcji. Amestyst zaprzecza opinią jakoby psy nie lubiły podróżować. Jak widać po zdjęciu jest bardzo tolerancyjny dla innych gatunków 🙂

Ostrava ,ul. Michálkovická 197 – to właśnie cel naszej podróży. Najwygodniej i najszybciej będzie, jeśli za swój środek transportu obierzemy samochód lub motocykl. Trasa z Ornontowic przebiega głównie przez ciągle jeszcze nieodpłatną autostradę A1 (dokładna mapka dojazdu poniżej) i liczy 60 km. Dystans ten, przy przepisowej jeździe, pokonamy w około 45 minut. Na miejscu czekają na nas trzy duże parkingi, jednak ze względu na fakt, iż zoo cieszy się coraz to większą popularnością odwiedzających, czasami naprawdę trudno o wolne miejsce parkingowe. Aby uniknąć gorączkowego poszukiwania choćby najmniejszej luki, warto tak zaplanować wyjazd, aby  na miejscu być w okolicach otwarcia lub późnym popołudniem (zoo w sezonie letnim czynne jest w godzinach 09:00 – 19:00). Wtedy bez większych problemów znajdziemy wolne miejsca na najbliższych wejścia do zoo parkingach. Zanim jednak do niego wejdziemy, warto zaopatrzyć się w czeską walutę, ponieważ opłaty za wstęp można dokonać tylko gotówką i tylko w czeskich koronach.

zoo-ostrava-1Już po paru krokach od przekroczenia bramek naszym oczom ukazuje się dosyć niecodzienny widok. Stojące na jednej nodze z głową umiejscowioną na długiej szyi  z zaciekawieniem spoglądają na nas upierzone na kolor łososiowy flamingi. Jednak to dopiero początek, gdyż w dalszej części ogrodu czeka naprawdę ogromna grupa przedstawicieli ssaków, ptaków, gadów i ryb. Największe wrażenie robią żyrafy, słonie, dzikie koty i jak to zwykle bywa dumne pawie. Większość zwierząt posiada bardzo duże wybiegi, co przy nawale zwiedzających i tak pozwala nam bezproblemowo podziwiać je w całej okazałości.  Zwiedzania jest naprawdę sporo i tylko od nas zależy ile poświęcimy na nie czasu, jednak spokojnie można zaplanować na to cały dzień.  Całkowita powierzchnia zoo to około 100 hektarów. Na tak dużej przestrzeni oprócz pokaźnej ilości przedstawicieli szeroko pojętego świata zwierzęcego można również natknąć się na ciekawe okazy roślinne. Wartym uwagi pozostaje również fakt, iż wszystkie eksponaty opisane są również w języku polskim.

Odpoczynek od zwiedzania można sobie zrobić praktycznie w każdym momencie. Sprzyjają temu gęsto usytuowane punkty gastronomiczne i mini place zabaw dla najmłodszych. Nie zapomniano również o noworodkach i matkach karmiących – specjalnie z myślą o nich do dyspozycji oddano ustronny Baby Room, w którym spokojnie można przewinąć i nakarmić dziecko. Każdy, kto nie ma sił dłużej zwiedzać zoo na własnych nogach, może skorzystać z wewnętrznej „kolejki”, na pokładzie której można zwiedzić cały ogród.

Po tych wszystkich zoologicznych atrakcjach, na sam koniec wycieczki, każdy chętny może zaopatrzyć się w liczne pamiątki. Usytuowany tuż przy wyjściu Zoo Shop oferuje spory asortyment pluszaków, breloków i innych związanych z florą i fauną ciekawostek, spośród których każdy milusiński znajdzie coś dla siebie. Pamiętajcie, by odwiedzając ostravskie zoo zabrać ze sobą najbliższych, ze szczególnym wskazaniem na najmłodszych miłośników zwierzęcego świata.

Zapisz

Zapisz


Warning: Illegal string offset 'share_counts' in /home/klient.dhosting.pl/grafpa/petsitter-krakow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-social-buttons/simple-social-buttons.php on line 477