Wizyta u adwokata

To żadna tajemnica i powszechnie znany fakt, że osoby dobre dla zwierząt są również życzliwe wobec innych. Wiecie dobrze, jak kocham futrzaki – jakże zatem mogłabym odmówić pomocy mojej Cioci Ani w tak trudnej chwili, jaką jest rozwód? Choć nie mam w tej kwestii doświadczenia, to jednak w sprawach wyszukiwań w sieci online jest dość biegła – co bardzo pomogło mi w znalezieniu odpowiedniego adwokata dla sprawy. To też zainspirowało mnie do poniższego wpisu, w którym można znaleźć kilka praktycznych porad co do poszukiwania prawnika od rozwodów. Dzielę się nimi z wami – może komuś się przyda ta wiedza?

Wybór odpowiedniego adwokata

Warto na początku podkreślić, że znalezienie odpowiedniego adwokata do rozwodu może być prawdziwym wyzwaniem. Wymaga to, zadawania konkretnych pytań i przygotowania konkretnych kroków w celu określenia, który adwokat będzie najlepszy w tym szczególnym przypadku. Wybór złego prawnika może ostatecznie kosztować sporo pieniędzy, czasu i frustracji… tym bardziej, że rozwód może być bardzo emocjonalnym, stresującym i strasznym procesem.

Przede wszystkim trzeba zapytać o doświadczenie zawodowe prawnika. Istnieje na to kilka sposobów. Oczywiście najlepszym sposobem jest poszukać w Internecie. Trzeba wyszukać jakiejś mądrej strony internetowej, newsów i wszelkich innych informacji. Idealnie jest gdy prawnik poświęcił prawie cały okres swojej praktyki na sprawy w zakresie prawa rozwodowego. Mi się udało takiego znaleźć, więc być może i Ty dasz radę. Skorzystałyśmy z usług Pani Grażyny Zemanek, która prowadzi własną kancelarie adwokacką w Krakowie.

Po wstępnym researchu należy skontaktować się z biurem adwokata przez telefon lub e-mail i poprosić o spotkanie. Należy zwrócić uwagę na to, jak szybko Twoja wiadomość zostanie odebrana – profesjonaliście nie powinno to zająć więcej niż 24 godzin. Ponadto, należy zwrócić szczególną uwagę na to, jak adwokat z Tobą rozmawia. Czy wysławia się w zrozumiałym dla ciebie języku czy zadaje pytania wykazując zainteresowanie sprawą? Wreszcie, należy zapytać o koszt wstępnej konsultacji. Dobry prawnik często pobiera opłatę za udzielenie wstępnej konsultacji w wymiarze jednej godziny swojego czasu w ramach zwykłej stawki godzinowej.

Mam nadzieję, że pomogłam!

Zapisz