Skup makulatury- jeden z moich sposobów dbania o środowisko

Sprzedawaj książki na makulaturę – to jest ekologiczne!

Kiedyś wstałam z łóżka z taką myślą – bowiem mam sporo książek, których nie czytam i nie nadają się do tego, by je sprzedać na aukcjach czy nawet oddać do biblioteki. Z racji tego, że kocham wszystkie eko przyjazne rozwiązania, pewnego dnia mnie właśnie tak oświeciło – po co wyrzucać książki, skoro można je efektywnie wykorzystać a przy okazji zarobić nieco grosza?! W Warszawie jest sporo miejsc gdzie można sprzedać zużyta makulaturę. Jednym punktem do którego można się udać jest skup książek/makulatury prowadzony przez Antykwariat Amicus. Ich ofertę skupu możesz zobaczyć na stronie www.

Dzisiaj już wiem – niezależnie od tego czy zdajesz sobie sprawę, czy nie, kiedy sprzedajesz na skup makulatury używane książki robisz coś wspaniałego dla środowiska. W ten sposób przecież ty czy ja – wszyscy pomagamy zredukować liczbę drzew, które trzeba wciąż wycinać, a jednocześnie upewniamy się, że wiele dobrych książek nie będzie zmarnowanych

Produkcja papieru a środowisko naturalne

Wielu z nas nie myśli o oddziaływaniu produkcji papieru na środowisko, a już na pewno nie osoby związane ze środowiskiem w szczególności branży wydawniczej. Eksperci szacują, że zużycie papieru na całym świecie wzrosło o 400% w ciągu zaledwie ostatnich 40 lat, a z 35% wszystkich drzew, które są wycinane, prawie 4 miliardów drzew, są wykorzystywane przez przemysł papierniczy. Ponadto, wiele fabryk i młynów, które produkują papier są jednymi z najgorszych producentów zanieczyszczeń na świecie! Dlatego oczywiście każdy z nas powinien zrozumieć, że wpływ na środowisko pracy i produkcji książek powinien zostać zmniejszony w każdy możliwy sposób. Jednym ze sposobów na ograniczenie emisji dwutlenku węgla książek jest właśnie upewnienie się że są one traktowane w sposób przyjazny dla środowiska po ich przeczytaniu. Oddanie ich na skup makulatury jest właśnie jednym z tych sposobów.

Zapisz