Nie boje się ubrudzić rączek – praca przy zakładaniu ogrodów

Ostatnio postanowiłam założyć swój piękny duży domowy ogród i jak się okazało nie było to takie trudne, ale musiałem się dowiedzieć kilku rzeczy. Na początku warto zastanowić się, od czego zacząć w ogóle zakładanie ogrodu. Musimy się także zastanowić, jakie rośliny będziemy chcieli posadzić i hodować. Na koniec warto również dowiedzieć się, w jakiej kolejności wykonywać poszczególne prace dzięki, że możemy zaoszczędzić sporo czasu.

Od czego zacząć zakładanie ogrodu?

Na samym początku musimy przygotować cały teren, gdzie będziemy chcieli sadzić rośliny. Czyli musimy usunąć z ziemi wszystkie zanieczyszczenia oraz wszelkie nawet najmniejsze śmieci. Pierwszą poważną decyzją, którą musimy teraz podjechać jest to, czy będziemy planować założenie oświetlenia w naszym pięknym ogrodzie, czy będzie to ogród bez oświetlenia.

Jest to bardzo ważna decyzja, ponieważ jeżeli chcemy mieć oświetlenie to już teraz musimy zaplanować to i odpowiednio poprowadzić instalację elektryczną w ziemi, którą przeważnie układa się na głębokości 60 – 80 cm. Dokładnie zaplanowanie teraz pozwoli uniknąć w przyszłości niepotrzebnych problemów takich jak rozkopywanie naszego trawnika czy przesadzanie roślin, gdybyśmy chcieli w przyszłości zamontować taką instalację.

W kolejnym kroku musimy zająć się z modelowaniem terenu i we wcześniej ustalonym planie dokonać wykopów podstaw czy też usypać pagórki lub skarpy, ponieważ nawet delikatne urozmaicenie całego ogrodu do domu niepowtarzalnego uroku, dzięki czemu będzie wydawał się dużo większy i zdecydowanie piękniejszy.

Jaką ziemię wybrać do domowego ogrodu?

Jeżeli chcemy mieć zdrowe rośliny i cieszyć się nimi cały czas to musimy wiedzieć, że gleba jest największym skarbem i prowadzi do sukcesu ogrodów, gdy jest dobra, gdyż jest najważniejszym składnikiem. Niestety często najgorszą ziemię mamy w tym miejscu, gdzie niedawno był plac budowy. W takiej sytuacji najlepiej ją przekopać na głębokość około dwóch szpadli.

Które rośliny idealnie nadają się do pierwszego ogrodu?

Ten etap zakładanie ogrodu jest chyba najprzyjemniejszym działania, które musimy wykonać. Jeżeli dopiero zaczynam swoją przygodę z ogrodami to warto wybrać na początek piękne rośliny, ale te które są mało wymagające w uprawie. Przede wszystkim zwrócić na to uwagę czy są odporne na mróz. Jeśli bardzo nie może się doczekać już inny wyrosną to możesz także zdecydować się na te, które po prostu rosną szybciej dzięki czemu szybciej uzyskasz efekty swojej pracy i będzie to do ciebie motywujące, aby posadzić później rośliny, które wymagają dłuższej uwagi.

Jeżeli marzysz o pięknym ogrodzie koło swojego domu, a nie masz pomysłu jak go zaprojektować zawsze możesz poprosić o to firmę Ponadczasowe Ogrody, która oprócz zakładaniem ogrodów i trawników zajmują się również planowaniem ogrodu – Kraków i okolice.


Warning: Illegal string offset 'share_counts' in /home/klient.dhosting.pl/grafpa/petsitter-krakow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-social-buttons/simple-social-buttons.php on line 477