Kamień dekoracyjny we wnętrzach

Kamienie dekoracyjne podobają mi się od zawsze. W przyszłości, gdy będę na etapie budowy i wykańczania swojego domu z całą pewnością uwzględnię jego zalety w projektach. Już teraz jednak interesuje się tym tematem i z zachwyceniem oglądam wnętrza ozdobione kamieniami o tak ekskluzywnym charakterze.

Dzisiaj w ramach kolejnego wpisu mam przyjemność przedstawić Wam moim zdaniem 5 najciekawszych aranżacji oraz pozwolę sobie powiedzieć kilka zdań o każdym z kamieni dekoracyjnych użytych w tych projektach.

  • Szafka pod umywalkę z marmurową zabudową
  • Blaty kuchenne wykonane z granitu
  • Ściana dekoracyjna wykonana z piaskowca na ścianę
  • Ściana dekoracyjna wykonana z onyksu
  • Trawertynowa obudowa kominka

Kamienie dekoracyjne

Marmur

Zdecydowanie cieszy się ogromną popularnością i nie bez powodu – jest dostępny w niewyobrażalnej ilości struktur i kolorów. Poza tym to kamień dekoracyjny trwały i łatwy w utrzymaniu. Już od dawna marzy mi się kuchenny blat z granitu.

Granit

Ten kamień jest niesamowity, bo jest niczym innym jak ostudzoną magmą wulkaniczną. Poza wyglądem do jego największych walorów należy wysoka odporność odporny na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne.

Piaskowiec

To nic innego jak połączenie ziaren kwarcu, miki oraz wielu innych skał oraz minerałów. Można go dostać w niesamowitej ilości kolorów, a łatwość obrabiania i miękkość sprawiają, że można z niego tworzyć cuda. Pięknie wygląda jako typowo zdobniczy element wnętrza.

Onyks

Przepiękny, o głębokiej barwie i nie tani. Wysoka cena jednak wiąże się z luksusem posiadania w domu zdobień z kamienia sprowadzonego z odległej Afryki, Bliskiego Wschodu lub Ameryki Południowej. To naprawdę przepiękny kamień dekoracyjny obok którego po prostu nie można przejść obojętnie.

Trawertyn

Jego piękno znano już w starożytnym Egipcie, a dzisiaj jego szlachetny charakter można podziwiać zwykle w formie parapetów, czy posadzek. Mi najbardziej podoba się jako dekoracyjna obudowa kominka – elegancka, solidna i bezproblemowa w utrzymaniu. Trzeba jednak pamiętać o jego odpowiedniej impregnacji.

Zapisz