Jak zacząć grać na gitarze – rozpoczynam swoją naukę

Od zawsze marzyłam o tym, by grać na gitarze. W końcu zdobyłam się na to, by zacząć naukę i znalazłam nauczyciela, który zna się na rzeczy. Jedyny szkopuł w tym, że muszę jeździć aż do Bielska-Białej – ale jak wiecie lubię podróżować, więc nie straszne mi wycieczki. Tym bardziej, że trafiłam dzięki poczcie pantoflowej na znakomitego nauczyciela – Mirka Worka, który udziela lekcji gry na gitarze w Bielsku.

Czy nauka gry jest trudna?

Na pewno łatwiejsza niż kiedykolwiek! Dzisiejszy niemal powszechny dostęp do Internetu pozwala nam nie tylko na znalezienie z łatwością dobrego nauczyciela, jak też wyposaża wszystkich początkujących i doszkalających się w liczne pomocne materiały, pomagające szkolić swój warsztat. Jednak profesjonalny nauczyciel gry na gitarze jest absolutną koniecznością. I z pewnością najlepszą formą uczenia się gry na gitarze, jaką tylko można mieć. Trzeba zacząć naukę od zakupu wysokiej jakości gitary – bowiem na tych tanich podróbkach nie można zajść daleko, można się denerwować, frustrować i zniechęcać, a przecież nie o to chodzi.

Od czego zacząć?

Niektórzy zapominają, że nauka gry na gitarze nie polega wyłącznie na tym, by nauczyć się jak grać. Na samym początku trzeba dowiedzieć się o więcej o instrumencie i o tym, jak o niego zadbać we właściwy sposób. Tym bardziej, że gitary akustyczne są wrażliwe na ekstremalne ciepło i zimno. Mogą one ulegać odkształceniu zależności od materiału użytego do ich konstrukcji. No i jeszcze są struny nylonowe. O to wszystko trzeba zadbać, bo tylko wtedy jakość nauki gry na gitarze będzie faktycznie na wysokim poziomie.

Gitara to najbardziej popularny instrument muzyczny na świecie. Tysiące ludzi rozpoczyna codziennie naukę gry na gitarze w jak najlepszych intencjach, tylko po to by po chwili zrezygnować, gdy odkryją, że jest to trudniejsze niż się wydaje. Z racji tego, że już mam za sobą parę lekcji z naprawdę dobrym nauczycielem pozwolę sobie przytoczyć tutaj jeszcze kilka prostych wskazówek dla początkujących.

1: Trzeba kupić tanią, dobrej jakości gitarę. Może się to wydawać oczywiste, ale z tego co udało mi się dowiedzieć okazuje się, że naprawdę niektórzy zapominają o tym, że trzeba posiadać własną gitarę jeśli naprawdę ktoś chce nauczyć się grać. Tylko poprzez wyłączny dostęp do własnego instrumentu można szybko podnosić swoje umiejętności. Nie musisz dużo wydawać – wystarczy oszukać online albo przejść się do lokalnego sklepu muzycznego.

2: Postaw na struny nylonowe. Gitary mają metalowe albo nylonowe struny. O wiele łatwiej jest poruszać opuszkami palców na nylonowych. Na początku twoje akordy nie będą brzmieć jak u gwiazdy rocka, ale na pewno jest mniejsza szansa na to, że zniechęcisz się do gry tak jakby miało to miejsce w przypadku gry na strunach metalowych.

3: Nie musisz od razu iść do nauczyciela, na początku dla próby wystarczy nauczyć się podstawowych akordów korzystając z wideo online. Internet jest najlepszym źródłem dobrej jakości filmów. Strony z filmami wideo, takie jak YouTube są doskonałym miejscem, aby znaleźć darmowe lekcje gry na gitarze. Wystarczy wyszukać je za pomocą takich pojęć, jak „nauka akordów gitarowych” i już.

A potem pozostaje ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Z nauczycielem i w domu. Powodzenia!


Warning: Illegal string offset 'share_counts' in /home/klient.dhosting.pl/grafpa/petsitter-krakow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-social-buttons/simple-social-buttons.php on line 477