Herbata – mój ulubiony napój

Dlaczego kocham herbatę? Sama kiedyś próbowałam sobie odpowiedzieć na pytanie… Po czym doszłam do wniosku, że nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi jednozdaniowej i tak narodził się pomysł tego wpisu. Skierowany jest nie tylko do herbatoholików, ale do wszystkich – być może kogoś zainspiruje do tego przepysznego napoju?Uwielbiam herbatę, już dawno zdałam sobie sprawę, że pełni ona dużą rolę w moim życiu. Już jakieś pięć lat minęło od mojego pierwszego kontaktu z jedną z najpyszniejszych herbat liściastych i naprawdę – żadna herbata w torebkach nie może równać się właśnie takiej! Szczególnie polecam sprawdzone herbaty na amido.com.pl, gdzie jestem już od dawna stałą klientką. I zanim ktoś zapyta – nie, nie czuję żadnego uzależnienia od kofeiny, ale wiem, że bez herbaty nie wyobrażam sobie życia. Dziś, po prostu zadałam sobie pytanie ” dlaczego jestem fanką herbaty? ”. Smakuje wyśmienicie!

Jest to najbardziej skomplikowany napój bezalkoholowy z którym się zetknęłam. Herbata może być tak bardzo zróżnicowana, w zależności od tego, gdzie rośnie, jak została przetworzona, jak zdecydujemy się ją zaparzyć. Dla mnie smak herbaty jest tym co dla innych np. słuchanie muzyki. Kiedy czuję zapach herbaty, staram się wyobrazić sobie, w jakim miejscu mogę spacerować, aby uzyskać ten sam zapach: może to być las, drewniany dom pełen kwiatów z kominkiem w tle, czy też kawałek ziemi, pokryty przez mchu i grzyby. Uwierzcie mi – jestem w temacie bardzo pomysłowa i dlatego kocham w piciu herbaty również i to, że jest dobre dla rozwoju kreatywności. A im bardziej złożoną herbatę piję, tym więcej rzeczy jestem w stanie sobie wyobrazić!

Herbata jest bardzo holistycznym tematem

Kocham świat nauki – a poprzez poznawanie herbaty mogę dowiedzieć się więcej o wielu kwestiach np. o chemii, agronomii, ochronie środowiska. Herbata jest również doskonałym źródłem kultury, wprawia w dobre samopoczucie. Kiedy piję herbatę w mojej głowie pojawiają się szalone pytania filozoficzne i to jest coś, co w jakiś sposób porusza ludzkie myślenie do przodu. W Chinach, zwłaszcza, uczeni odczuwają silny związek z herbatą. Czyż to nie brzmi dumnie:)?

To zaledwie malutki skrót argumentów, za tym dlaczego kocham i dlaczego Ty możesz też pokochać herbatę. Cóż, chyba na razie wystarczy, zatem idę po jeszcze jedną filiżankę:)

Zapisz